כתוֹם
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
דוא''ל:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 
04-8500661
0 או שלוחה 22 שירות לקוחות -
שלוחה 33 מכירות -

הבסיס לבניית אתרים


16 אוגוסט, 2016

בניית אתרים

אתר טוב זה אתר שגולשים מעוניינים לבקר בו שוב ושוב. בניית אתרים טובה מתחשבת ברצונות ובצרכים של הגולשים וזאת לצד המידע שבעל האתר מעוניין להציג. לכן, דבר ראשון שעושה בונה האתרים זה להבין את צרכי הלקוח באמצעות הכנת אפיון ביחד עמו. את האפיון מתרגם בונה האתרים לסכמה המכילה דפים המציגים את מכלול המידע והשירותים על פי היררכיה אופטימאלית.

בניית אתרים נכונה

פונקציונאליות – את מכלול הדפים והפונקציות שהוחלט עליהן באפיון, מתרגמת חברה לבניית אתרים לתרשים זרימה של התפקודים באתר. מטרת התרשים היא ליצור מערך ניווט והתמצאות נוחה באתר עבור הגולשים. גולשים המרגישים בנוח לשוטט באתר נוטים להישאר יותר וכן לנהל יותר אינטראקציה עם האלמנטים בו, כמו רכישה, השארת תגובות ויצירת קשר.

חזותיות – אתר טוב צריך לייצג את אופי הגוף המפרסם בו, עם כל הסמלים העסקיים, אך לא רק זאת. האתר צריך להיות נעים למראה ומסביר פנים. בנוסף לכך כל האלמנטים החזותיים צריכים לכוון את הגולש להבין ולהזדהות עם התכנים והמסרים השיווקיים.

המרה – בסופו של דבר האתר שלכם אינו רק ליופי ובונה אתרים נדרש למצוא את הדרך הנכונה לעודד את הגולש ולגרום לו לעשות את הדבר הנכון עבורכם. זה יכול להיות רכישה, יצירת קשר, תגובות לפוסטים, הגעה למקום פיזי כמו חנות או מרפאה. הדבר נעשה על ידי הבניית אלמנטים של קריאה לפעולה במקומות אסטרטגיים ושיטות פיתוי שונות.

מה יש באתר?

בדרך כלל נראה באתר דף בית המכיל את תמצית המידע של כל האתר ונחשב לדף החשוב והפופולרי ביותר באתר, עם 70% כניסות. בדף הבית נציג מידע על אופיו של הגוף המפרסם באתר וכן קישורים למוצרים והשירותים המפורסמים בו. דף האודות הינו הדף השני בחשיבותו באתר, עם 15% כניסות והוא מציג מידע על הגוף המיוצג באתר, ההיסטוריה שלו, כמה מילים על השירותים וכן האנשים הפועלים ותפקידיהם. דפי המוצר/שרות הם מרכיב משמעותי נוסף ותפקידם להציג את המידע עבור כל השירותים והמוצרים באתר. דף אחר שמופיע כמעט בכל אתר זה "צור קשר" המציע דרכי התקשרות והגעה שונים. באתרי אי קומרס יש גם מכלול שלם של רכיבי חנות כמו סל, קטלוג מוצרים ושירותים, ואמצעי סריקה.

בניית אתרים פשוטים

בעבר היו בונים אתרים מכתיבת קודHTML  אך כיום החיים הרבה יותר קלים עם פלטפורמות שחלקן חינמיות המכילות אשפים ותבניות מוכנות וכל שנדרש זה למלא אותן בתוכן ולחבר ביניהן.

וורדפרס – מערכת בניית האתרים המובילה הינה וורדפרס והיא חינמית. במערכת זאת ניתן למצוא רכיבים מוכנים בחינם או בתשלום וכן את כל הכלים בכדי לבנות אתר מקצועי.  בניית אתר מקצועי דורשת ניסיון רב וזוללת שעות עבודה רבות. כמעט תמיד מעורב גרפיקאי בתכנון ובביצוע ולעיתים קרובות גם מתכנת. חיבור נכון בין המומחים השונים בבניית האתר, עיצובו והכנסת תוכן רלוונטי ומעניין יוצר אתר שיכול להתפתח ולהוביל בנישה שלו. אך אין הדבר מספיק כדי לגרום לו להיות פופולארי ולשם כך נדרש גם קידום אתרים.

WIXאולי המתחרה המעניינת ביותר של וורדפרס. חברה ישראלית אשר חרטה על דגלה הקמת אתרים פשוטה שכל אחד יכול לעשות. למערכתWIX  אשפים רבים המאפשרים יצירת מגוון עצום של אפשרויות עם תוצאה מלוטשת למדי. אך למרות זאת, רבים נוטשים את המערכת לאחר זמן מה כשהאתר שלהם מבשיל וממשיכים הלאה למערכות התפורות בדיוק עבורם. הסיבות לכך רבות והחשובה מכולן זה הצורך שמישהו מקצועי יעשה את העבודה. זאת בשל הזמן הרב הנדרש להתעסקות עם המערכת וחוסר האובייקטיביות לגבי טיב האתר ואיכותו, כאשר בעל האתר הוא גם היוצר שלו.

איך עוברים לאתר חדש?

רבים נמנעים ממעבר לאתר חדש מתוך חשש שיאבדו את המקום שלהם בגוגל. מדובר בחשש מיותר מפני שבוני האתרים דואגים להכניס הפניות מן האתר הישן ובכך לשמר את המיקומים. בונה האתרים דואג גם לאירוח חדש לאתר ולכל הפרוצדורות שהופכות את המעבר לנוח.

חפש מאמרים טכניים
נושא

תאריך

מילות מפתח