כתוֹם
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
דוא''ל:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 
04-8500661
0 או שלוחה 22 שירות לקוחות -
שלוחה 33 מכירות -

מספר חידושים בבניית אתרים


7 נובמבר, 2016

תחום בניית האתרים הוא תחום שמתחדש כל הזמן בהתאם לצרכים בשטח ובעזרת התפתחות הטכנולוגיה.

בניית אתרים והרשתות החברתיות 

לא ניתן להתעלם מהדומיננטיות של הרשתות החברתיות באינטרנט אך הרשתות החברתיות לא רק שלא גרמו להפסקת בניית אתרים, הן משמשות גם ככלי להפצת תכני האתר.

 אחד החידושים המשמעותיים הוא כפתור באתרים לשיתוף ברשתות החברתיות ולסימון אהבתי. דבר זה מאפשר לחשוף את האתר לעוד ועוד אנשים.

אינטראקטיביות

אתר נעשה מעניין יותר כשהגולשים הם לא רק צופים פאסיביים אלא יכולים להגיב, להשתתף ולהיות פעילים. האפשרויות בתחום הזה הולכות ומשתכללות. יש דרכי השתתפות מגוונות בהתאם לאופי האתר. באתר מכירות או באתר המלצות, הגולשים יכולים לדרג את המוצר ולכתוב חוות דעת. באתרים אחרים הגולשים יכולים להעלות תכנים, לשאול שאלות ולהשתתף בדיון.

העיצוב ומבנה האתר

ב 2014 הושלמה טכנולוגיית ה HTML 5 בגרסתה החדשה, והיא פופולרית מאוד כיום בבניית אתרים. טכנולוגיה זו מגדילה את אפשרויות העיצוב, כולל הכנסת תלת מימד. יתרון חשוב נוסף שלה הוא ההתאמה לעברית. ניתן לעצב אתר בצורות שונות, לא רק סרגל תפריטים מדף הבית אלא להגדיר גם תתי תפריטים, קישורים ממקומות שונים באתר, הגדרת כותרות שונות וחלקים שונים באתר.

 בנוסף, ניתן גם להגדיר דפים מסוימים באתר כמוסתרים עם גישה רק לאנשים מסוימים, על ידי הכנסת סיסמה, כגון הדפים באתרי הבנקים וקופות החולים.

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים בעזרת טכנולוגיית HTML 5.0 ושפת עיצוב האתרים CSS-3 מאפשרת התאמה אוטומטית של האתר לכל סוגי המסכים. בעבר היה צורך לעשות גרסה שונה של האתר למחשב הנייח וגרסה אחרת לנייד. כיום התרחב השימוש באינטרנט למגוון מכשירים: מחשב נייד ונייח, טלפון נייד, טאבלט. לעשות גרסה שונה לכל מכשיר זה עסק מסורבל ויקר.

בניית אתרים רספונסיביים מאפשרת לעשות גרסה אחידה של האתר לכל סוגי המכשירים מה שמאפשר גם חסכון בעלויות וגם חווית גלישה קלה וטובה יותר.

מנועי החיפוש

 יש שני דרכים לקדם אתר במנועי החיפוש בגוגל – הקידום הממומן והקידום האורגני. כיום הקידום האורגני מתוחכם ביותר. בהגדרות החיפוש החדשות של גוגל החיפוש הוא לא רק על ידי ספירה של מילות מפתח אלא גם על ידי חיפוש סמנטי המנסה לנתח את המשמעות של משפטים או צירופי מילים. טכנולוגית הHTML5 תורמת ליעילות הקידום במנועי החיפוש בגוגל, מכיוון שהיא מאפשרת להגדיר חלקים שונים באתר. עם הכלים החדשים הגולשים יכולים לחפש מידע ספציפי ולהגיע בצורה מדויקת אל מה שהם רצו, גם כשהמידע לא נמצא דווקא בכותרות הדפים. הדבר תורם לגולשים המחפשים תוכן מסוים וגם לקידום האתר ומשיכת קהל המתעניין בנושאים הרלוונטים.

נגישות

עם התגברות השימוש באינטרנט נוצר הצורך בבניית אתרים המותאמים לכלל הציבור.  לכן יצא חוק בדבר הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות. על מנת שבעלי המוגבלויות יוכלו להשתמש באתרים ולגלוש בנוחות והנאה ככלל הציבור.

 התקן מספק קווים מנחים המאפשרים נגישות לתכני אינטרנט לאנשים עם מוגבלויות, כגון: עיוורון ולקויות ראייה, חירשות וכבדות שמיעה, לקויות למידה, מוגבלויות קוגניטיביות, מוגבלות תנועה, מוגבלויות דיבור, ורגישות לאור.

 לשם כך פותחו מגוון טכנולוגיות. דוגמאות לטכניקות הנגשה: מידע שמוגש גם בתמונה או וידאו וגם בכתב, כתוביות בסרטון וידאו, אפשרות להגדלת הכתב, שימוש בשפת סימנים, ניגוד בולט בין טקסט לרקע ועוד. (לא כל הטכניקות מחיבות את כל האתרים).

 התקן מחייב את בעלי האתרים העסקיים, החברתיים והשירות לציבור.

חפש מאמרים טכניים
נושא

תאריך

מילות מפתח