כתוֹם
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
דוא''ל:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 
04-8500661
0 או שלוחה 22 שירות לקוחות -
שלוחה 33 מכירות -

על התפתחות תחום בניית האתרים


1 דצמבר, 2016

האינטרנט נוכח בחיינו כבר שני עשורים לפחות, אולם החשיבות שלו הולכת ותופסת תאוצה כל הזמן. זכורים לנו כרטיסי הביקור שכל בעל עסק החזיק והפרסום של עסקים בדפי זהב. כיום, פעילות שיווק ופרסום אלה עברו למרחב הווירטואלי ולכן תחום בניית אתרים הוא תחום מתפתח ודינאמי. על בניית אתר מקצועי להתאים לדרישות הקידום של גוגל, להגדרת תחומי העסק והלקוחות שאליהם הוא פונה ולהגדרות המדויקות של חוק הנגישות החדש.

התפתחות התחום

בשנים הראשונות של התפתחות האינטרנט אפשר היה לבנות אתר באמצעות שפת HTML, שכללה קודים משותפים המגדירים את הוויזואליות של האתר ואת התנועה הפנימית בו. כדי לדעת לבנות אתר, היה צורך במתכנת מיומן.

כיום תחום בניית אתרים הוא חלק מהתכנית השיווקית של חברה. תהליך זה כולל את מיתוג העסק, פילוח קהל היעד שלו ותכנון האתר כאחד מהנכסים הדיגיטליים של הלקוח. אלה כוללים אתר, דפי מדיה חברתית ותנועה דינמית ביניהם. ואכן, כיום בנייה של אתר מקצועי מצריכה מעורבות של יועצים עסקיים, מעצבים גראפיים ומתכנתים. אלה מתרגמים את התכנית השיווקית של העסק לעיצוב ובנייה של אתר פעיל המתאים לתמונה העסקית הכוללת.

סוגי אתרים

תחום בניית אתרים כולל אפשרויות רבות של תכנון, עיצוב ובניית האתר, בהתאם להגדרת העסק והלקוחות המגיעים אליו:

  • אתרי תדמית – אלה מחליפים את כרטיס הביקור וכוללים בעיקרם לשוניות כגון אודות, דפי קטגוריות ואפשרות ליצור קשר. לרוב אין בהם פעילות ענפה והתוכן בהם לא משתנה באופן תכוף. אתרים מהסוג הזה מתאימים לאנשים המציעים שירותים או מוצרים שונים קבועים, ומבקשים להציגם בצורה ויזואלית ומקצועית.
  • אתרי מכירה – מה שנקרא בשפה המקצועית e-commerce. במסגרת אתרים זה מתרחשת פעילות נמרצת של מכירה ויש להתאימם לתנועת הלקוחות ולחיסיון הנתונים הפיננסים העוברים בהם. על האתר לכלול פלטפורמה מובנית להצגת המוצרים, לעדכון מחירים, אפשרויות סליקה ועוד.
  • אתרי שירות משתנים – כאן נכנסים אתרים שבהם התוכן מתחלף בהתאם לכללי הקידום של גוגל. יש בהם לשונית בלוג, לשונית מאמרים מקצועיים וקישורים פנימיים לדפי מדיה חברתית. המטרה היא קידום העסק או השירות של בעל האתר למקומות ראשונים בגוגל, להגברת החשיפה של העסק.

כמובן שיש עוד סוגים שונים של אתרים, כולל אתרים ממשלתיים, אתרי רשות מקומית ועוד. יש לזכור כי בניית אתרים כוללת לא רק את עיצוב האתר ובנייתו, אלא גם את תכנונו לפי דרישות הקידום של גוגל מבחינת אופטימיזציה ונגישות.

חוק הנגישות החדש

לאחרונה התבשרנו על חוק הנגישות החדש המחייב כל עסק להיות נגיש לבעלי מוגבלות פיזית ונפשית. החוק קובע במדויק את מידות הכניסה הפיזיות לכל מקום, את רמת הנגישות הנדרשת בו ואת השינויים המותאמים לכל בעל מוגבלות, בין אם מדובר במוגבלות פיזית ובין אם מדובר במוגבלות נפשית.

בשנת 2017 ייכנס לתוקפו החוק בכל הקשור לנגישות אתרים, ולכן על כל בעל אתר להנגיש את האתר לאנשים עם מוגבלות מכל סוג. ההתאמה של האתר לחוק החדש נעשית לפי חוקים מסוימים וישנו אייקון הנגשה המופיע באופן בולט בראש האתר, כדי לעדכן על נגישותו ולהימנע מקנסות. יש לדעת כי גם אם יש ברשות אדם או חברה אתר פעיל ודינמי העומד בכל הדרישות של הקידום, עדיין עליו להנגישו בהקדם לפי כללי חוק ההנגשה החדש.

חפש מאמרים טכניים
נושא

תאריך

מילות מפתח