כתוֹם
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
דוא''ל:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 
04-8500661
0 או שלוחה 22 שירות לקוחות -
שלוחה 33 מכירות -

בניית אתרים תפורים לצרכי הלקוח


14 מרץ, 2017

בתי עסק רבים כיום בוחרים להגדיל את הפרסום והמכירות שלהם באמצעות הקמת אתר תדמיתי לעסק. בניית אתר היא משהו שניתן לבצע באופן עצמאי, אך חשוב לזכור כי בניית אתרים זה עסק לא פשוט הדורש לא מעט זמן וסבלנות. המלאכה מתחילה עם החלק הטכני של בניית האתר, אך לא מסתיימת שם. לעיצוב האתר ולהפיכתו לנוח ונגיש לכולם, ובמיוחד לקהל היעד שלכם, ישנה חשיבות לא פחותה מבחינת ההשקעה.

כיצד ייראה האתר? איזה תוכן יהיה בו? כל אלו הן שאלות שאתם שואלים את עצמכם ובעלות חשיבות בנושא בניית אתרים. אך לפני כל ההחלטות האלה, עליכם להגדיר קודם כל דברים כלליים יותר. אלו לרוב נראים לנו מובנים מאליהם, אך בעלי השפעה עצומה על מבנה האתר, מראהו, התוכן שבו וכדומה.

מהו סוג האתר?

ישנו יותר מסוג אחד של אתר אינטרנט לבית עסק. למעשה ישנם שלושה סוגים שונים, כאשר כל אחד  מתאים לעסק שונה, מעוצב אחרת ומציג סוג שונה של מידע. אז מהם שלושת הסוגים ומה הכי מתאים לכם?

  • אתר תדמיתי – אתר תדמיתי הוא בעצם אתר המציג את המוצר או השירות אותו אתם מעוניינים למכור, אך ללא הצגת קטלוג מוצרים באתר. הסוג הזה מתאים לבעלי עסקים כגון מהנדסים, אשר יכולים לשבץ באתר תמונות ומידע על המוצר או השירות אך אינם צריכים קטלוג מוצרים.
  • קטלוג – הקטלוג הוא תוספת לאתר תדמיתי, המציגה פירוט של המוצרים הנמכרים עצמם. קטלוג יכול להציג גם שירותים שונים, דוגמת שירותי עריכת-דין או ראיית-חשבון. הקטלוג אמנם מציג פירוט של המוצרים או השירותים המוצעים, אך אינו מספק אותם, ויש צורך לפנות אל בעל העסק בכדי לקבלם.
  • חנות – בחנות האינטרנטית, כמו בחנות רגילה, ניתן לרוב לדפדף בקטלוג המוצרים ולרכוש ישירות דרך האתר עצמו את המוצר או השירות בו הקונה מעוניין. אתר המהווה גם חנות בהחלט מקל על הלקוח את הרכישה, אך עשוי להיות טרחה גדולה מידי בשבילכם בשליחה או בשלבים נוספים בתהליך הרכישה.

חשוב לדעת כי לא כל סוג אתר מתאים לכל סוג שירות. רצוי לבדוק מה הכי מתאים למוצר או השירות אותו אתם מספקים, ולפי זה להחליט איזו דרך מתאימה לכם מתוך הדרכים המומלצות של עיצוב ושל בניית אתרים. ברגע שהבנתם מהי מטרת האתר אותו אתם מקימים, נוח יותר לבחור את העיצוב והתוכן המתאים לאתר, וכמו כן להתאים אותו לקהל היעד.

מיהו קהל היעד שלכם?

כל סוג של שירות מתאים לקהל יעד שונה. אם מדובר בגיל, בתחומי העניין, במטרה לשמה הלקוח מעוניין בשירות וכדומה. חשוב לזכור שהאתר כולו פונה לקהל יעד מסוים, לכן בניית אתרים כוללת גם התאמה ללקוח. אם למשל אתם מוכרים מוצרים לימי הולדת, האתר צריך להיראות צבעוני ומזמין, ולשדר שמחה וידידותיות. אם, לעומת זאת, האתר מקדם משרד עורכי דין, העיצוב בדרך כלל יהיה מינימליסטי וישדר רצינות ומקצועיות. כמו כן גם המידע הנמצא באתר צריך להתאים לקהל היעד, ולהיות מוצג גם באופן ויזואלי (אם אפשר), בכדי להקל את העיון בו.

בנייה ועיצוב אתרים

בניית אתרים זה דבר שלא כדאי להקל בו ראש. אתר תדמית אמור להציג את השירותים שאתם מציעים באופן ברור ומזמין, ואתר מוצלח גם ימשוך אליו לקוחות בזכות ייחודו. נוחות השימוש באתר, קלות העיון במידע שבו ונוחות הרכישה (אם מדובר באתר-חנות) הם כולם פרמטרים המעלים את הטראפיק באתר ומשפיעים על אחוזי המכירה.

חפש מאמרים טכניים
נושא

תאריך

מילות מפתח