כתוֹם
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
דוא''ל:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 
04-8500661
0 או שלוחה 22 שירות לקוחות -
שלוחה 33 מכירות -

מה זו חווית משתמש והאם אפשר למדוד אותה?


9 אוקטובר, 2017

בואו נגדיר את סוגיית חוויית המשתמש, כך שניתן יהיה לבנות אתר אינטרנט עם חוויה כזו. הבעיה היא, שחווית משתמש במהותה היא אמורפית הבנויה על רגשות וקשה מאוד להגדיר או למדוד אותה. כך יוצא, שכולם מדברים על "חווית משתמש", כולם מבינים בבניית אתר עם חווית משתמש אבל אף אחד לא באמת מבין מה זה אומר ואיך עושים את זה. קיימות ורסיות שונות של ניסיונות להגדיר את חוויית המשתמש, לרוב הן מסתכמות פלוס מינוס בקביעה שמשך זמן השהייה של הגולש באתר היא זו שמעידה על החוויה. אנחנו טוענים שזו קביעה לא מספיקה. אז איך בכל זאת מייצרים חווית גלישה ומה זה אומר בכלל? 

קווים לדמותו של אתר אינטרנט עם חווית משתמש 

מה זה חוויה? חוויה היא כל מה שמגדיר את הרגשות של הגולש, את כל מה שהוא חווה ועובר עליו באותו רגע, בזמן שהוא גולש באתר. גם לסביבה החיצונית, לזמן ולמקום שבו מתבצעת הגלישה תהיה השפעה על החוויה. נכון שאין לנו שליטה על כל המרכיבים החיצוניים אבל אנחנו בהחלט צריכים לקחת אותם בחשבון. אף אחד לא גולש "בחלל ריק". אז מה כן עושים? הגולש צריך להנות מעצם השהייה באתר וזה יכול לבוא לידי ביטוי בנוחות, התרגשות, שמחה, סיפוק ועוד. כדי לתרגם את זה לבניית אתר עם חווית גלישה, דמיינו לרגע שאתם בחופשה. מה יגרום לכם לחזור עם אותן תחושות שמייצרות חוויה טובה? השירות המהיר שקיבלתם, המיטה הנוחה, האוכל הטעים, הפעילויות והאטרקציות? אם תוכלו לייצר את כל אלו, כלומר, לענות על הצרכים של הגולש אז האתר שלכם יספק את החוויה. הגדרת הצרכים היא שלב ראשון בדרך לבניית אתר עם חווית משתמש. 

נעבור רגע לחלק השני של הביטוי- משתמש. אם חשבתם שקשה לספק חוויה אז תנסו לספק אותה לאלפי אנשים שונים. הרי באותו כפר נופש שביליתם בחופש, לא כולם יצאו מרוצים כמוכם. למה? כי הצרכים והאישיות משתנים מאדם לאדם. לכן, לעולם לא תוכלו לרצות את כולם אבל כן תוכלו להגדיר את קהל היעד המרכזי והצרכים שלו. לכן, בניית אתר אינטרנט עם חווית משתמש מחייבת להתחיל במחקר מאפיינים מאוד מדויק, מפולח והתנהגותי על קהל היעד. מה הוא אוהב? איך הוא יחפש את זה? מה יניע אותו להמשיך לגלוש? על איזה כפתור הוא ילחץ ראשון? תגדירו צרכים ותנו פתרונות לבעיות ואתם בדרך הנכונה לייצר חווית משתמש מעולה למרבית הגולשים. 

שאלת המיליון: איך עונים על הצרכים של כולם?

כשמדובר על התנהגות צרכנים, קצת בדומה להיררכית הצרכים הידועה של מאסלו, גם כאן צריך להתייחס לצרכים הבסיסיים ביותר, אלו שבלעדיהם לא ניתן יהיה לגלוש באתר, כגון משך זמן טעינת העמודים ואמצעי אבטחה ועד לצרכים הרגשיים, כגון צורך במידע וסיפוק רגשי. הנה כמה פעולות פשוטות שיספקו את המשתמש שלכם: 

סדר במסרים- עוד לפני שמגיעים לתוכן, צריך לקבוע את אסטרטגיית המסרים ומתוכם לבחור את אלו שהכי חשוב לכם להעביר. לפעמים נורא רוצים להגיד הכל והכל נראה נורא חשוב- הבחינו בין טפל לעיקר ותרוויחו את תשומת הלב של הקורא. ריבוי מסרים לא מאפשר לגולש להבין מה אתם רוצים להגיד. תנו את השורה התחתונה כבר בהתחלה. 

תוכן ש"נוגע"- התוכן צריך להיות ממוקד לצרכים ולמענים של קהל היעד. כך גם תוכלו לשלב תוכן אפקטיבי שמניע לפעולה. אם לא עניתם לצורך הגולש בביטוי החיפוש ולא נתתם פתרון אז אתם תאבדו את הגולש מיידית ושום חלון קופץ ששואל אותו "מה, כבר הולכים?" לא יעזור להחזיר אותו לאתר. משך השהייה של הגולש באתר תלוי רבות ביצירת תוכן מעניין, שמשלב פניות לרגש ולשכל. יש לשלב אינפורמציה הכרחית לגולש שתסייע לו ל"התמצא במרחב", לצד ניסוחי תוכן שמציעים תשובות לשאלות. למשל, כותרות העוסקת בשאלה "איך המוצר יעזור לכם?" במקום כותרת: "תיאור המוצר". שלבו הוכחות ו"ראיות", כגון המלצות, שיצדיקו את הבחירה בכם, וכן הלאה. 

עיצוב וניראות- את כל מה שאתם אומרים במילים- תגידו גם ובעיקר בעיצוב. זה נכון למסרים, לחיזוק ויצירת תדמית, נאמנות, הדגשת ערכי המוצר או השירות, פעולות שיווק ושכנוע ועוד. השפה העיצובית צריכה לעשות שימוש בחלוקה ברורה של המסרים והקטגוריות, למשל על פי חלוקת האתר לצורות גיאומטריות, כאשר הבידול יכול להתבצע באמצעות פונטים, צבעים וכדומה. אייקונים, אינפוגרפיקה ובכלל, עיצוב בעזרת סמלים, מסייע לקליטה מהירה של המסרים. ועוד משהו, אוטוטו 80 אחוז מתעבורת הרשת תתבצע באמצעות סרטונים, אם יש לכם כאלו- שלבו אותם באתר. 

אבטחה וביטחון אישי- אתרים מאובטחים מתוגמלים על ידי גוגל מהסיבה הפשוטה שהם נותנים ערך מוסף וביטחון לגולש. גם אתם, כמו האח הגדול, רוצים לתת ביטחון ושקט לגולש כשהוא מבקר אצלכם. אתר מאובטח, כמו גם אמצעי רכישה מאובטחים ומתקדמים, יענו על צורך בסיסי והכרחי של הגולשים.  

התאמה למסכים ומכשירים-  תאפשרו לגולשים לבקר אתכם מכל מקום, בכל זמן. התאימו את נראות האתר הן למחשב, הן לסלולר והן לטאבלט וכך תאפשרו להם את אותו מידע מסודר ומעוצב מכל מסך שדרכו הם יבחרו להכנס לביתכם. 

מהירות טעינת העמודים-  עמוד שעולה לאט הוא בגדר "מביא עצבים". גם ככה אחוזי הנטישה בשניות הראשונות גבוהים ומשך השהייה הולך ומתקצר, אז למה שתיתנו לגולש סיבה לצאת עוד לפני שהוא נכנס? צרו עמודים מהירים, קבצי מדיה שנטענים במהירות וקצרו ככל הניתן את ההגעה ליעד שבו בחר הלקוח. 

אז מה היה לנו? אמרנו שחוויה היא אמורפית, שצרכים הם אישיים, שקשה להגדיר ולמדוד אותם אבל גם אמרנו, שיש כמה דברים מאוד בסיסיים בהתנהגות צרכנים, שיבטיחו בניית אתר אינטרנט עם חוויה לגולשים, כזה שמבין ועונה על הצרכים של הגולשים. רוצים לדעת עוד? להתייעץ? תרגישו חופשי לפנות אלינו, אנחנו כאם לשרותכם.

חפש מאמרים טכניים
נושא

תאריך

מילות מפתח