כתוֹם
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
דוא''ל:
תוכן הפנייה:
אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 
04-8500661
0 או שלוחה 22 שירות לקוחות -
שלוחה 33 מכירות -

כתום

אז למה בעצם בחרנו בצבע הזה?

כתום
כתום

המוח האנושי פועל בצורה אסוציאטיבית וצבע הוא אחד הגירויים החזקים ביותר שלו. מבחינה פיזיקלית, צבע הוא תכונה של עצמים שאנו קולטים באמצעות הראייה שלנו לפי אורך הגל של האור המוחזר מהם וליכולת ראיית הצבעים שלנו כצופים. זו הסיבה שאנשים שונים קולטים צבעים בגוונים שונים (וחלקינו בכלל עוורי צבעים). ובכל זאת, כאשר אנו חושבים על צבע מסוים או רואים אותו, המוח מקשר אותו לזכרונות, טעמים, ריחות, תמונות...

לפני 12 שנים, כשנפלה ההחלטה להקים חברה לשירותי אינטרנט והגיע הרגע למצוא לה שם, חשבנו על אפשרויות שונות ומגוונות והחלטנו על "כתום" בגלל התחושות שהצבע הזה עורר בנו, עוד לפני שידענו משהו על התכונות והשימושים של צבע בכלל ושל הצבע הכתום בפרט בהסטוריה של הרפואה העממית, בפנג שואי ובעיצוב פנים. כמובן שהיה קשה לשכוח את הביטוי שטבעה קינלי אי שם בשנות התשעים של המאה העשרים: "שיהיה לך יום כתום".

עבורנו כתום משדר אופטימיות, עליזות, יצירתיות וחום. אלה חלק מהתכונות ומהערכים המייצגים את כתום בניית אתרים כחברה, ואלה התכונות שאנו מדגישים ביחס שלנו אל לקוחותינו ואל האתרים שאנחנו בונים.

בינתיים, במהלך השנים, נתקלנו בפירושים ושימושים נוספים לצבע כתום ואנחנו שמחים לגלות שגם הרפואה העממית והפנג שואי מאששים ומחזקים את התחושות שלנו לגבי הצבע ואת הערכים החשובים לנו.

כתום ברפואה העממית ובהיבט הרוחני

העוסקים ברפואה עממית מאמינים שכתום מחזק את מערכת החיסון ומגביר את פעולתה. שימוש בצבע כתום יכול להוות גורם מחמם לאזורים שונים ולסייע בתסמינים של מערכת העיכול, החזה והכליות. מאמינים גם כי הצבע משמש כמגביר חשק מיני וליבידו. כתום הוא גם הצבע של הצ'אקרה שמתחת לאזור הטבור. צ'אקרה זו מייצגת את המיניות, כוח המנהיגות והאומץ. בטיבט, כמו גם בתרבויות רבות אחרות במזרח אסיה, שולט הצבע הכתום בגלימות הנזירים. כתום הוא צבע רוחני שנחשב בעל תכונות מרגיעות ואציליות, אך בה בעת יכול להיות צבע מתגרה ומגרה – הכל תלוי בגוון.

כתום בעיצוב פנים

ניתן למצוא שימוש רב בכתום במכסיקו ובמרוקו מאחר שהצבע חם וביתי ומתמזג היטב עם הצבעים המדבריים והגוונים האדמדמים של הקרקע במקומות אלה.

כתום בפנג שואי

כתום, שנוצר משילוב של שני צבעי היסוד החמים אדום וצהוב, הוא צבע חברתי המסמל שיחה, שמחה, יצירתיות דמיון ומעוף. אחת התכונות החשובות של הצבע היא הפעלה של המרכזים היצריים ומחיקת גבולות. הוא יוצר תחושת רעב ליצירה ולמזון. כתום מסמל אופיטמיות, אהבת הזולת וקבלת האחר. זו הסיבה שבתי עסק רבים בחרו בכתום כצבע המוביל בעיצוב הלוגו או המיקום הפיזי שלהם. בעיצוב פנים על פי עקרונות הפנג שואי ניתן להשתמש בגוונים בהירים של כתום בפינת האוכל, בסלון, בחדר אירוח או בכניסה לבית. הצבע מתאים לשימוש בכיוונים דרום-מערב ומערב.

ואחרי כל זה אנחנו מזמינים אתכם לביקור כדי שתראו מה צבע כתום יכול לעשות עבורכם :)